خانه
تماس با ما
نقشه سایت
منو اشیا
صفحه اصلی
آّب و هوا
آلبوم تصاویر
اخبار آرشیوی
اخبار شهرستان/ مناطق
اخبار مهم
اخبار ویژه
اطلاعیه
اوقات شرعی
بازدیدها
بخشنامه
تازه ها
تجربه خواندنی مدرسه
تقویم
جستجو
زمان دیجیتال سرور
زیر سیستم ها
سایتهای مرتبط
سلسله مباحث تحول بنیادین
فایل ها
گزارش تصویری
گزارش ساز
متون عمومی
متون عمومی
متون عمومی
مناسبت ها
منو
نظر سنجی
ورود کاربران
ورود کاربران
14:051391/10/16 شنبه
رئیس گروه تکنولوژی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران
جشنواره طرح توسعه روش های فعال تدریس در کلاس های درس با رویکرد درس پژوهی در مازندران آغاز شد.

درس پژوهی رویکردی برای توسعه ی دانش حرفه ای معلمان می باشد که به عنوان مدلی موثر برای ترویج و غنی سازی یادگیری در مدرسه ، نظر اندیشمندان بسیاری را برای تحول در آموزش جلب کرده است.

قاسم مهدوی رئیس گروه تکنولوژی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت: جشنواره طرح توسعه روش های فعال تدریس در کلاس های درس با رویکرد درس پژوهی به استناد اسناد تحولی در راستای ارتقای صلاحیت های معلمان در مازندران آغاز شد .

وی بیان داشت : درس پژوهی رویکردی برای توسعه ی دانش حرفه ای معلمان می باشد که به عنوان مدلی موثر برای ترویج و غنی سازی یادگیری در مدرسه ، نظر اندیشمندان بسیاری را برای تحول در آموزش جلب کرده است.

رئیس گروه تکنولوژی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران افزود: در این شیوه ، گروهی از معلمان موضوعی خاص از برنامه درسی را برمی گزینند و آن را به عنوان واحدکار،  طراحی ، اجرا و ارزشیابی می کنند و از محصول آن در تدریس استفاده می برند.

وی با بیان این که یکی از اعضای گروه ، برنامه را اجرا و دیگران در جهت رسیدن به الگوی مشترک ، آن را نقد و اصلاح می کنند خاطر نشان کرد: اعضای کمیته برگزاری جشنواره روش های فعال تدریس شهرستان ها و مناطق ، اجرای کلیه فعالیت های مربوط به برگزاری توسعه روش های فعال تدریس در کلاس های درس با رویکرد درس پژوهی از قبیل  تشکیل جلسات ،صدور ابلاغ ، برگزاری کارگاه آموزشی 20 ساعته به صورت مدرسه محوری و ... را بر عهده خواهند داشت.

مهدوی با اشاره به این که سطوح و مراحل اجرایی جشنواره در 4 مرحله مدرسه ، مجتمع ، شهرستان / منطقه و استان اجرا خواهد شد اظهار داشت : فرایند اجرای توسعه روش های فعال تدریس با رویکرد درس پژوهی تا تاریخ 30 خرداد ماه92 ادامه خواهد داشت.

رئیس گروه تکنولوژی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت : گروه های تدریس با رویکرد درس پژوهی می توانند از 3تا 5 نفر تشکیل گردد و پس از اجرا در مرحله مدرسه ، مجتمع و شهرستان/منطقه  گروه منتخب به مرحله استانی معرفی شوند .

یادآور می شود : همکاران عزیز شهرستان ها ومناطق می توانند اطلاعات لازم در خصوص درس پژوهی را از طریق سایت معاونت آموزش ابتدایی اداره کل استان  به آدرس :ebtedayi/ir .www. mazandmedu  در بخش پژوهش ها و مقالات دریافت نمایند.

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest2 (meduguest2)


Powered By Sigma ITID.