خانه
تماس با ما
نقشه سایت
منو اشیا
صفحه اصلی
آّب و هوا
آلبوم تصاویر
اخبار آرشیوی
اخبار شهرستان/ مناطق
اخبار مهم
اخبار ویژه
اطلاعیه
اوقات شرعی
بازدیدها
بخشنامه
تازه ها
تجربه خواندنی مدرسه
تقویم
جستجو
زمان دیجیتال سرور
زیر سیستم ها
سایتهای مرتبط
سلسله مباحث تحول بنیادین
فایل ها
گزارش تصویری
گزارش ساز
متون عمومی
متون عمومی
متون عمومی
مناسبت ها
منو
نظر سنجی
ورود کاربران
1391/8/1 دوشنبهمعاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران
طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار در جهت ارتقای توانمندی مدیران مدارس با حضور 33 مدیر منتخب در مازندران اجرا می شود.
محور های هدف در طرح تعالی را تبیین چشم انداز– توسعه توانمندی ها و مشارکت نیروی انسانی – استقرار نظام یاددهی ،یادگیری – توسعه مشارکت دانش آموزان در اداره ی مدرسه- توسعه مشارکت اولیاء و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه- نشاط و سلامتی در مدرسه و برقراری نظام رشد آفرین انگیزشی می باشد.

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران مصطفی عابدی گفت: مدیریت کیفیت مدار که خود محصول مدیریت فرایند محور است تلاش می کند برنامه ریزی استراتژیک را وارد رفتار روزانه مدارس کند .

معاون آموزش متوسطه این اداره کل با بیان اینکه در این روش که به مشارکت همه کارکنان تأکید می شود اظهار داشت:  استفاده از روش ها ، ابزار و مدل های مناسبی برای تعالی بخشیدن به کیفیت و کار مدرسه به مدیران و کارکنان پیشنهاد می گردد و لازم است مدیران و کارکنان با آموزش این شیوه ها تغییرات عمده ای را در روش های کاری خود به وجود آورده و در جهت استاندارد سازی محیط آموزشی و اداری مدارس برنامه ریزی مناسبی را برای مدرسه معمول و اجرا نمایند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح ، اولین دوره ضمن خدمت 24 ساعته برگزار گردید .

عابدی افزود: مدیریت کیفیت جامع فقط نمی تواند به قابلیت و توانایی مدیران متکی باشد بلکه به مشارکت افراد و کار گروهی و استفاده از خرد جمعی برای بهینه سازی فرهنگ سازمانی مدرسه تأکید دارد.

وی خاطرنشان کرد: مدل تعالی نوعی ساختار مدیریتی است که با تکیه بر اصول و مفاهیم اساسی و توجه به معیارها ی اصلی مدیریت کیفیت فراگیر و سیستم خود ارزیابی ، موجبات پیشرفت و بهسازی مدرسه را فراهم می کند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: این مدل ابزاری جهت خودارزیابی ، راهنمایی و سنجش میزان تحقق اهداف است که مسیر فعالیت مدیران را برای بهبود عملکرد ، شناسایی و تعیین می کند و به مدیریت این امکان را می دهد که به جای تصمیم گیری بر اساس برداشت های ذهنی ، بتواند بر اساس واقعیت های عینی تصمیم بگیرد .

وی محور های هدف در طرح تعالی را  تبیین چشم انداز ، رسالت و تدوین برنامه عمل – توسعه توانمندی ها و مشارکت نیروی انسانی – استقرار نظام یاددهی ،یادگیری – توسعه مشارکت دانش آموزان در اداره ی مدرسه- توسعه مشارکت اولیاء و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه- نشاط و سلامتی در مدرسه- مدیریت امور اجرایی  و اداری – فعالیت های مکمل و فوق برنامه- برقراری نظام رشد آفرین انگیزشی عنوان کرد.

مصطفی عابدی افزود:  33 نفر از مدیران مدارس بعنوان مجری منتخب از شهرستان های آمل ، بابل ، بابلسر ، بهشهر ، تنکابن ، چالوس ، ساری یک ، ساری دو ، قائم شهر، محمودآباد  و نکا  انتخاب شدند.


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.