پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان مازندران
کدمطلب: 3OrVFyv3      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۲۲:۵۹:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۰
قائم مقام معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش:

همیار مشاور تشکلی تسهیلگر است

قائم مقام معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: تشکل همیار مشاور تشکل نوین، روانشناختی و تسهیل گری است که بسترساز فرایند مطلوب یاددهی – یادگیری برای همه عوامل مدرسه به شمار می آید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی رمضانی» در سومین همایش همیار مشاور قطب یک کشور (بخش پسران) که در رامسر برگزار شد، اظهار داشت: همیاران با ارائه خدمات مشورتی به مشاوران، معلمان، مدیران و دانش آموزان کمک می کنند تا جو مدرسه دوستانه، همدلانه ، مشارکتی و هدف گرا شود.

وی با بیان اینکه حوزه مشاوره بزرگترین حوزه ای است که دغدغه ی امروز نظام آموزشی ما است، افزود: قرار بر این است شما همیاران جوان در این نشست حضور چشمگیر داشته و پس از دریافت اطلاعات، به عنوان سفیران مشاوره در استان خود دستاوردهای خود را انتقال دهید که این خود وظیفه و مسئولیتی است سنگین و از لحاظ قانونی و شرعی بسیار جدی خواهد بود. 

قائم مقام معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: مشاورین ما در مدارس با قطع بودن ارتباط دانش آموز و خود، با مشکل مواجه بودند که این امر سنگین به شما همیاران سپرده شد.

رمضانی با بیان اینکه همیار مشاور نقش رصد کننده و دیده بان را در محیط مدرسه برعهده دارد، خاطرنشان کرد: زودتر از مشاوران و مدیران آسیب ها را شناسایی و در رفع آن اقدام می کنید و این نیاز به آشنایی با دانش روانشناسی و داشتن دین در حوزه مشاوره را دارد.

 وی با بیان اینکه انتظار این است که همیاران مشاور ما با سلاح دین به سایر دانش آموزان کمک نمایند، ابراز کرد: ما امروزه و در آموزش و پرورش در حوزه ی مهارتی نیاز به توجه بیشتری داریم که در این دوره مبحث مهارت آموزی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

قائم مقام معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: تشکل همیار مشاور تشکل نوین، روانشناختی و تسهیل گری است که بسترساز فرایند مطلوب یاددهی – یادگیری برای همه عوامل مدرسه به شمار می آید.

وی تصریح کرد: همیاران مشاور موجب می شوند تا  ارتباط بین مدیران، مشاوران و معلمان با دانش آموزان با وجود آنها پررنگ تر شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه